default-logo

 

 

При будівництві приватного будинку перед усіма власниками виникає питання про організацію систем опалення та водопостачання свого майбутнього житла. Експлуатаційні та технічні особливості інженерних комунікацій повинні забезпечувати повний комфорт всім, хто буде проживати в будинку, тому водопостачання і опалення будинку вимагає відповідального ставлення до своєї організації.

1

Пристрій опалювальної системи і принцип її роботи

Опалення встановлюється з метою обігріву житлових приміщень та підтримки в них потрібного температурного режиму. Для опалення приватного будинку в основному прийнято використовувати розгалужену систему трубопроводів і радіаторів, а також агрегат нагріву (газовий котел або теплообмінників).

Опалення є замкнуте коло, по якому циркулює гаряча вода. Охолоджена вода проходить через нагрівач, там вона, відповідно, нагрівається і заново відправляється до опалювальних приладів (радіаторів). Для правильної роботи системи, контур оснащують циркуляційним насосом. Також необхідно встановлювати розширювальний бак (закритий, відкритий), автоматичним спускником повітря і підживлюючий трубопровід. Для скидання надлишку нагрітої рідини трубопроводи обладнують спускним і запобіжними клапанами.

Якісне водопостачання будинку є запорукою комфортного проживання в ньому. Існує кілька варіантів його пристрою.

Буріння свердловини.

Одним і варіантів автономного водопостачання є буріння свердловини. Свердловини діляться на два типи: артезіанська і свердловина «на пісок». Артезіанська свердловина забезпечує будинок чистою водою, але досить складна в облаштуванні. Щодо свердловини «на пісок» можна сказати те, що вона вимагає придбання очисних фільтрів, але дуже проста в подальшій експлуатації.

2

Центральна система водопостачання.

Якщо поблизу будинку проходить централізована магістраль, то можна підключитися і до неї. Позитивними особливостями центральної системи водопостачання є простота монтажу і відсутність потреби в придбанні різного устаткування, а також схем фільтрації.

3

Водопостачання від центральної мережі повинно проводитися за спеціально розробленим проектом. Складання проекту влаштування інженерних комунікацій дозволить створити надійну і ефективну систему, яка буде забезпечувати подачу води в будинок. Проектування систем водопостачання, як правило, прискорює процес монтажу і виключає будь-які помилки в подальшій роботі системи.

Так чи інакше, водопостачання та опалення будинку вимагає від власника певних знань і витрат. Тому перед тим, як приступити до організації цих комунікацій, треба ретельно підготуватися і проконсультуватися з фахівцями.